ההתנגדות עולה מדרגה : לראשונה חזית משותפת של 3 הרשויות וארגונים סביבתיים נגד תכנית תעש השרון, בנוסף דרישה לפסילת החוקר על רקע ניגוד עניינים .

נצחון טקטי  בדיון שהתקיים ב- 8.9.14  בוועדת הערר של המועצה הארצית לתכנון ובניה – פעם ראשונה הצגת חזית משותפת של 3 ראשי הרשויות המקומיות והעוררים

בדיון השתתפו ראשי הרשויות הנוגעות בדבר ר' עיריית הרצליה משה פדלון , ר׳ העיר בפועל רמת השרון שירה אבין  וסגן ר' עיריית הוד השרון  , אדם טבע ודין,  נציגי ועדי תושבים  ועוררים נוספים.

הדיון נסב בעיקר על נושאים מקדמיים .לאור העובדה שרשות מקרקעי ישראל  הגישה את תשובתה לערר, רק לפני שבוע ולא ניתנה לכל העוררים  שהות להתכונן כראוי. הוועדה החליטה לקבל את טענת העוררים וקבעה שבנסיבות אלה לא יתקיים הדיון בנושאים הענייניים .

כמו כן , הועלתה בקשה לפסילת החוקר ששמע את ההתנגדויות בטענה של ניגוד עניינים ,מאחר והחוקר שמש יועץ לרשות מקרקעי ישראל בנושאים אחרים וקבל מהם שכר ולכן נמצא בניגוד עניינים לפי טענת העוררים ואינו יכול לפעול בתום לב ושיקול דעתו מוטה. יו"ר וועדת הערר עו"ד משה גולן דרש מנציגי רשות מקרקעי ישראל  להתייחס לטענות העוררים בתוך שבוע מאחר ועד כה נציגי רמ"י באופן תמוהה לא השיבו לטענת בדבר ניגוד עניינים . וועדת הערר תבחן את הטיעונים ותחליט אם ואיך לקיים את המשך הדיונים.

ראוי לציין כי מדובר במהלך תקדימי בו בחזית אחת פועלים  כנגד התכנית ראשי הרשויות תושבים  וגופים סביבתיים . למהלך שותפים ראש עיריית הרצליה מר משה פדלון , ר' עיריית רמת השרון בפועל גב' שירה אבין , חבר מועצת העיר מר גיא קלנר שמונה להוביל את הנושא בשם מועצת העיר רמת השרון , ראש עיריית הוד השרון מר חי אדיב , עמותת אחל"ה  עמותת ריב"ה  .

יו"ר אחל"ה רוני רום מציין כי המהלך המשותף בעל חשיבות עליונה להמשך המאבק . מזכיר כי לפני 7 שנים כאשר אחל"ה החלה לפעול כל הרשויות המקומיות היו בעד התכנית ,במהלך השנים הרשות הראשונה שהצטרפה  להתנגדות עיריית רמת השרון, א"כ עיריית הוד השרון ומייד לאחר הבחירות  האחרונות גם עיריית הרצליה הצטרפה לעמדת המתנגדים לתכנית. לרשויות המקומיות מגיעות כל המחמאות על האוזן הקשבת לציבור ועל השינוי המשמעותי בעמדתן.

הדיון זומן  בעקבות בעקבות החלטת הוועדה המחוזית לקדם את תוכנית הבניה הגרנדיוזית (מש/1) תעש השרון, תוכנית שאינה מתחשבת בתושבי הסביבה ובעיקר אינה דואגת לבריאות הציבור ולהגנה עליו מפני הזיהומים שידוע לכל שטמונים בקרקעות התעש.

התכנית הנוכחית מונעת בעיקר מהיבטים נדלניים  ושיקולים שאינם לוקחים בחשבון את הציבור הקיים הכולל כ- 300,000 תושבים מסביב למתחם , לכן התכנית היא רעה חולה לציבור בכל ההיבטים המרכזיים  : זיהום כבד וסכנה לבריאות הציבור,  תכנית תחבורה לקויה  ואי שמירה על ערכי טבע ושטחים ירוקים. התכנית הרעה מעמידה את הציבור עם הגב לקיר ומחייבת  מאבק ללא פשרות.

עמותת אחל"ה לא תשקוט ולא תנוח עד שהמדינה תיקח אחריות מלאה על הזיהומים, תבצע את הסקרים הנדרשים ,תסיר את המפגעים ותכין תכנית ברת  קיימא ראויה לתושבים לימנו ולדורות הבאים.

עמותת אחל"ה הודעה לעיתונות 9.9.14

קטגוריות: חדשות

סגור לתגובות.