פוסט מעידן למדן, רמת השרון-

גאה לבשר כי השרות תמר זנדברג ממפלגתי מרצ ומרב מיכאלי, יו"ר מפלגת העבודה, הגישו לפני שעה קלה ערר למזכירות הממשלה על החלטת ועדת השרים המיוחדת בשבוע שעבר להעביר את תכנית דרום גלילות לותמ"ל, ודורשות להחזיר את הדיון וההכרעה לועדה המחוזית.

זאת, בין היתר, בעקבות לחץ רציף שהפעלנו עליהן עמיתי חבר המועצה גיא קלנר ואני, יחד עם חברתי נטע זיו, ויחד עם פעילים מסורים נוספים, חבר המועצה שריב ורן אהרון שמונה השבוע לרכז את הנושא מטעם העיריה.

מתוך בקשת הערר של השרות זנדברג ומיכאלי: "ההכרזה על מתחם פי גלילות כמתחם מועדף לדיור, לאחר ההליכים הממושכים וההתקדמות שכבר התקיימו בתוכנית במסגרת הוועדה המחוזית, שהצביעה על כך שבמתכונתה הנוכחית התכנית אינה נותנת מענה הולם לצרכים התחבורתיים, הסביבתיים, הניקוזיים והתכנוניים האורבניים הנדרשים בתכנית בסדר גודל כזה – עושה שימוש שגוי במנגנון הותמ"ל. על הותמ"ל לשמש למטרות המיועדות לו ובמשורה, ולא כ'מעקף' להליכים מקצועיים המתנהלים בועדות המחוזיות, שהן דרך המלך לתכנון.

"חשוב לציין", נכתב עוד בערר של השרות זנדברג ומיכאלי, "כי אין מחלוקת שבאזור זה צריך לקדם בינוי משמעותי, תוך שימור היקף יחידות הדיור המבוקשות. אך נדרש בינוי חכם, איכותי, מבוסס הסעת המונים, תחבורה קלה וקישוריות, וכזה שמתחשב גם במשבר האקלים, המחייב הקפדה יתרה בשימור שטחים טבעיים ומגוון ביולוגי, מותאם לתנאים האקלימיים המשתנים, שצופים התגברות של אירועי קיצון, כמו שיטפונות והצפות – ודורשים פתרונות ניקוז מתקדמים".

כמו שכתבתי רק בשבוע שעבר, אנחנו נחושים שלא לוותר על פי גלילות, ולעשות כל שביכולתנו להבטיח שהפיתוח במתחם יהיה מרוסן וישמור על הנכסים הסביבתיים והאקולוגיים הייחודיים. אנחנו לא מוכנים להשלים עם דיסוננס כזה בוטה בין ההצהרות הסביבתיות הנרגשות של ראש הממשלה ובכירים נוספים ממש לאחרונה, סביב ועידת האקלים, לבין צעדים בשטח שמשמעותם ההפך הגמור.

שמח שהנציגות שלנו בממשלה מיהרו להיעתר לפניותינו ולהגיש את הערר. זה צעד חשוב, אבל המאבק כמובן עוד רחוק מאוד מסיום. יש לנו סבלנות והרבה נחישות, כי גם זה מאבק על הבית – מאבק על הזכות של ילדינו, של הדורות הבאים, ליהנות גם הם שנים קדימה מהריאות הירוקות המצומצמות שעוד נותרו כאן.

קטגוריות: חדשות

סגור לתגובות.