16.07.2006
ערים ברשת
  פרסום באתר   רכילות מגזין ספורט פלילים חדשות
 
חדשות
שיתוף פעולה נגד תכנית תע''ש
אוהד לוביאניקר 14.07.2006
תושבים מרמת השרון והרצליה מתארגנים להתנגדות לתכנית מתחם תע''ש
התושבים קיימו ביניהם בשבועיים האחרונים שתי פגישות, לאת מהן בשבוע שעבר הגיע גם ראש העיר של רמת השרון, יצחק רוכברגר. התושבים מתנגדים לתכנית בעיקר בשל העומס הכבד שהיא תיצור בכל הרחובות הראשיים בהרצליה וברמת השרון הקרובים למתחם. פרט לכך מפחדים התושבים מזיהום אוויר ופגיעה באיכות חייהם ודורשים מראשי הערים : '' תיצרו רצועה ירוקה שתצוץ בין השכונות החדשות לישנות''.

בחודש דצמבר 2005 הוסכם בוועדה המחוזית לתכנון ובניה כי תכנית מתחם תע''ש תופקד בכפוף לתנאים מסויימים שימולאו. תנאי עיקרי הוא ניקיון השטח המזוהם של תע''ש. כזכור התגלה לא מזמן כי הקרקעות של תע''ש זוהמו. המצב היום הוא שסקרי השטח טרם הסתיימו ובפני הוועדת לאיכות הסביבה יש עוד רבים כאלה לבצע בשטח לפני שתתבצע עבודה במקום. אם זאת ברגע שתופקד התכנית היא תהפוך לחוק ואף התנגדות של תושבים לא תעזור. תושבי הרצליה ורמת השרון מחו השבוע על העובדה שמאז אישור הפקדת התכנית הרשויות הרצליה ורמת השרון הלכו יחד איתה ולא חשבו להתנגד. עם זאת לאחרונה בעקבות פגישות התושבים שנערכו הן הסבו את תשומת ליבם.
ביום רביעי הקודם הגיע לפגישת וועד הפעולה של הרצליה עם תושבי רמת השרון שנערכה ברמת השרון גם ראש העיר, יצחק רוכברגר . הוא הקשיב ואף דיבר עם התושבים. רוכברגר אמר שהוא לא יודע עם בכוחו לשנות את התכנית אך יעשה מאמץ לפחות ליצור רצועה ירוקה שתחצוץ בין המתחם לשכונות הותיקות, כך לדברי פעיל בועד הפעולה של הרתליה שנכח במקום.

כידוע תכנית מתחם תע''ש עומדת להיות מהגדולות במדינה. התכנית תהפוך שטח של בסביבות 1300 דונם ירוקים לשטח אורבני כבד ותדחוס בפנים כמעט 100,000 תושבים. משמעות הדבר: להכניס בשטח שהוא בערך רבע מגודלה של רמת השרון כמות אוכלוסייה של יותר מפי שתיים. בשטח רמת השרון בלבד מתוכננות בשלב הראשון להיבנות 12,000 יחידות דיור בבניה רוויה.
פעיל בועד הפעולה של הרצליה שהיה ממארגני הפגישות האחרונות סיפר על מאבק התושבים שרק מתחיל בעצם לקרום עור וגידים בימים אלו : ''מתחילה התעוררות בהרצליה , יש לנו ועד פעולה ועניינו את תושבי רמת השרון הגרים בסמוך למתחם תע''ש לכל אורכו לבוא לפגישה ולהצטרף למאבק. התכנית היא קטסטרופלית והרת אסון לתושבים. בעקבות איכלוס של המקום יהפכו כל הרחובות הראשיים באזור שלנו לעמוסים. רחובות כמו בן גוריון והרב קוק בהרצליה וראשונים, ויצמן ואוסישקין ברמת השרון. זה גם לא הגיוני להכניס כל כך הרבה תושבים בשטח כזה קטן. התושבים שהגיעו מרמת השרון הבינו בישיבה פעם ראשונה למה מכניסים אותם. זו הייתה הפעם הראשונה שהראו לתושבים גם את התכניות של ה'עיר החדשה'.
הפעיל מצביע על הבעיה העיקרית : ''הבעיה היא שהשטחים הירוקים המתועדים להיכלל בתכנית אמורים להיות בתוך מתחם השכונות החדשות ולא ליצור הפרדה בין הבתים הקיימים לגורדי השחקים החדשים ואנחנו בעצם דורשים שהשטחים הירוקים ישרתו את כלל הציבור ויצרו מרווח''.
תושב רמת השרון משכונת נוה מגן שהוזמן לפגישה סיפר על התרשמותו , התושב : ''ראש העיר ניסה להסביר שלא יתן לפרויקט להשפיע על השכונה עם זאת אמר שהוא לא יכול לעצור את זה כי זה פרויקט של מנהל מקרקעי ישראל. ממה שהתרשמתי הבנתי שהולכת לקום לנו עיר חדשה בתוך רמת השרון וכל מה שהובטח על מושבה קטנה ירד לטמיון''.
השבוע התקיימה ישיבה נוספת של תושבי הרצליה ורמת השרון ביום שלישי בערב, הפעם אצל ההרצליינים שמבטיחים שיפתחו לרשויות את העיניים.
מהעירייה נמסר: ''עיריית רמת השרון רואה עין בעין את הסוגיה כפי שרואים אותה התושבים. ראש העירייה איציק רוכברגר וסגנו מאיר דורון, יעשו את כל הנדרש בכדי להבטיח שאיכות חיי התושבים לא תפגע, במסגרת שליטת העירייה על הפיתוח באזור שיתפנה בעתיד הרחוק. חשוב לציין שמדובר בתכניות עתידיות, שיתרחשו רק בעוד כ-20 שנים, לכן מוקדם עדיין להסיק מסקנות נמהרות בנושא האמור. בכל מקרה, העירייה נחושה שלא לאפשר מעבר מהרצלייה מכביש ירושלים לעבר רחוב הנצח בעירנו, זאת בכדי למנוע עומסי תנועה בתחומי רמת השרון. כמו כן, העירייה תדאג בראש ובראשונה לאינטרסים של התושבים ותביא ליצירת מתחמים ירוקים, פארקים וכו' בשטחים, אך כאמור עוד חזון למועד''.
עמוד ראשי עמוד ראשי תגובות תגובות הדפס הדפס
תגובות
14/7/06 - 15:44 תושב רובע הדר מאת:
רוכברגר לא הבטיח במערכת הבחירות שלו מושבה קטנה?
כי זה נראה כאילו הוא מקים כאן את בת-ים 2.

סגור הדפסה תגובה

חדשות
המחיר בשמיים המטוס באדמה
היועץ המשפטי של העירייה אישר לרוכברגר כי במקרה שמדובר בספק יחידי בארץ, ניתן לרכוש ממנו מוצר ללא מכרז. לאור חוות דעת זו אושרה רכישת מטוס המשחק לגן הקוצר בשווי 400 אלף שקל. חברת אטלנטיקס ממנה רכשה חברת ''אלו את ניצן'' את המטוס מוכרת אותו בגרמניה ב 19,520 יורו – בסביבות מאה אלף שקלים

ספורט
אני מתבייש בך מיקי !
עידן נודלמן כותב מכתב גלוי למיקי ברקוביץ' על נטישת קבוצת כלל ביטוח רמת השרון והחתימה בנהריה

ספורט
''מוסיקיץ'' ברמה''ש
אירועי קיץ בגינות הציבוריות המחודשות - ההורים ייהנו ממופעי מוזיקה והילדים במתקני השעשועים החדישים

פלילים
שני צעירים נלכדו במתחם הרב מכר עם כדורים מסוכנים
ברשות החשודים, נמצאו 82 כדורי חגיגת. בחיפוש בביתו של אחד מהם נמצאו נבטים של פטריות הזיה וקפסולות נוספות

כלכלה
עסק ידידותי לנוער'':
בני נוער מרמה''ש החתימו בעלי עסקים על עצומה התומכת במאבק בנגע הסמים והאלכוהול - חולקו מדבקות לעסקים שנמנעים ממכירת אלכוהול לקטינים

ראשי | לוחות מקומיים | עסקים מקומיים | קניות | הפוך לדף הבית
אודות | כתבו לנו | פרסום באתר